| lc13cm3 a întrebat:

RASPUNDETI REPEDE Aseara am avut doua vise despre pisica mea(care a plecat de vreo doua luni): In primul vis eram in autobuz cu bunica mea si ii spuneam ca am vazut o masina care ia animale (chiar am vazut si in realitate) si o intrebam unde e cel mia apropiat adapost de animale si ea a zis ca e la vreo 100 km departare si eu am mers dupa ea si era adoptata si eu voiam sa merg dupa ea (nu-mi mai amintesc mai departe) si In al doilea vis eram tot in autobuz cu bunica mea si ii spuneam acelasi lucru si ea spune ca erau hingheri si ca eutanasiaza animalele prinse si ca a calcat-o masina la marginea strazi noaptea si ca a luat-o cineva si a aruncat-o si mai tarziu eram la scoala la premiere si era iarna(chiar daca scoala se termina vara) si cand m-am intors acasa eram intre niste case si imi vedeam pisica moarta si mai tarziu eram in curtea casei si puiul pisici mele(moarte(in vis)) incerca sa se fereasca de un caine construind ziduri de zapada. Deci ce inseamna visul? Funda. Raspundeti repede!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai multa imaginatie. Poate te gandeai foarte mult la pisica ta inainte sa te culci si asta ti-a afectat visul. Nu te gandi ca acum o sa iti vezi pisica construind ziduri de zapada. Nu toate visele au o semnificatie.

| ArthurKn a răspuns:

Subconstientul lucreaza. Si eu am visat aseara ca nu pot sa fug de un Tzunami.
Ce ar putea insemna? Nimic, doar ca, inainte sa ma culc vazusem un trailer la un film.

| BenWilde a răspuns:

Stiintific inca nu se inteleg visurile si rostul lor. Astfel de visuri sunt cauzate de gandirea excesiva asupra unui anumit lucru. Nu mai crede in prostii cu semnificatii ale viselor. Nu stie nimeni exact rostul lor. Iti visezi pisica pentru ca ti-e gandul mereu la ea. Asta este singura semnificatie.

| lc13cm3 explică (pentru BenWilde):

Stiam si eu ca ma gandesc mereu la ea