| Cosmii_SoWhat_1999 a întrebat:

Buna/Salut TPU. Am si eu două întrebări!
1.De la cate luni se iese cu un pui de Husky pe strada ( ținând cont ca ști comenzile )?
2.Este vreo problema daca un pui de Husky ( de 2 luni fara toate vaccinurile ), intra in contact cu alti cățeluși vaccinați, sa se joace?
Mulțumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| prietenultau1998 a răspuns:

Cel mai sigur e sa mai ai rabdare un pic si sa o tii in casa..problema e ca a ta nu are ultimele vaccinuri cele mai puternice impotriva bacteriilor, mizerilor de pe jos iar daca un caine cu toate vaccinurile la zi contacteza mediul de afara si se joacu cu a ta e posibil sa conacteze tot felul de chestii nedorite si se poate ajunge la moartea catelului! Plus ca unde.l duci pe afara peste tot pe iarba pe jos e contaminat..Bafta

| Cosmii_SoWhat_1999 explică:

Dau funda celui mai bun raspuns!