| eu123eu123 a întrebat:

Buna seaza/ziua, detin un pui de Ciobanesc De Bucovina, femela, varsta o are cam de 3-4 luni. Vreau sa stiu, as putea afla cumva daca e de rasa pura? Sa nu fie corcitura. E maricica pot spune... nu are blana asa mare, imi puteti spune niste metode. dau fundita!

4 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Mergi cu el la un medic veterinar și poate îți face niște teste care să spună dacă este o rasă pură sau nu!

| Denny_Denisa_2001 a răspuns:

Ai vazut macar mama cum arata? Poti sa o duci la un veterinar mai bun daca vrei sa afli.Fii atent la labute sa fie aceiasi culoare. Uita-te la ciobanestiI din expozitie(poze) si compara pigmentatia si modelul acelor pete.Blana nu este mare.Are codita in spirala (uneori).Ai putea merge la un crescator/cunoscator pentru a afla happy
FUNDITA?

| Neagug27 a răspuns:

Pai,rasa asta nu prea are parul lung, dar iti recomand sa te duci la un veterinar cu ea.Iti va spune el daca e ''metiș" sau nuwinking

| Kimmy2456 a răspuns:

Bună uite:
-uitat-e la lăbuțe sa fie de aceeași culoare
-parul trebuie sa s clipească
Și când e fericit sa își ondulate codita