| ALEXANDRAGABRIELAG a întrebat:

Buna,sint o colectionara de monede si bancnote poate si alte obiecte vechi. daca poate sa ma ajute cineva ma intereseaza vechimea si valoarea lor.

2 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Vechimea nu este greu de aflat la monede si bancnote, in general este trecut anul pe ele. Cu valoarea lor e ceva mai complicat, exista cataloage dar valoarea trecuta in catalog nu te va ajuta foarte mult. Cel mai simplu ar fi sa cauti, sa vezi cat ceri altii pe acele monede/bancnote, cu ce suma s-au vandut pana acum.

| Zaygon a răspuns:

In primul rand nu poti face o evaluare a pieselor fara sa le vezi, deoarece este foarte importanta starea de conservare. Posteaza ceva poze si vedem cum te putem ajuta.