| criss00 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am achizitionat o nimfa(femela), dar am o problema. Vorbesc foarte mult cu ea, o alint, dar in schimb ea tot speriata si agitata e si da sa ma muste si pufaie. Ce sa fac cu ea sa continui cu alintatul si sa tot imi tin mana cate 10 min in colivie ca sa vada ca nu iifac nimic sau oare se imblanzeste mai repede daca o las putin libera prin casa? Va rog ajutati-ma! Dau funda

Răspuns Câştigător
| BzT a răspuns:

Asteapta inca 2-3 saptamani, in colivie, nu mai tine mana continuu daca se sperie, si dai drumul in casa dupa ce se imblanzeste! De preferat, cand bagi mana, ofera-i un mic cadou (mancare)!
Funda?big grin

2 răspunsuri:
| NesSquick a răspuns:

Ţine-o în colivie în jur de o săptămână... e normal să facă aşa; las-o să se acomodeze cu locuinţa etc. Nu îi da drumul din colivie că nu mai pui mâna pe ea laughing.

| criss00 explică (pentru NesSquick):

Sincer am zis sa ii dau drumul si i-am dat si mi-a stat si pe deget si de bagat am bagat-o inapoi, iar acum cand bag mana la ea nu se mai sperie cred ca a ajutat-o sa fie putin libera, multumesc. Prima data asa m-am gandit sa o las in colivie dar am vazut-o ca tot isi intinde aripile si am zis sa o las sa zboare, sincer s-a mai imblanzit doar ca a mai ramas problema cu muscatul, in schimb acuma totul e mai ok