| Sorana_Lațcu_1994 a întrebat:

Am o cățelușă Bichon Maltese de aproape 6 luni, iar bunica are tot o căţea, Teckel amestecat cu Yorkshire Terrier(e exact ca Teckelul). Cățeaua bunicii are 4 ani și e extrem de posesiva. Când merg cu Daisy ( cățeaua mea )la bunica, trebuie sa fiu foarte atenta ca Daisy e jucăușă iar cealaltă își apără teritoriul. Se mârâie mereu la a mea și reacționează urât
. Dacă cățelei bunicii i-as pune botniţă, reușesc sa le las împreună? P.S Daisy e destul de 'insistenta' sa miroase alți căței, sa îi tragă de urechi și chichițe deastea. Nu s-ar speria de cățeaua mea?

Răspuns Câştigător
| Sorana_Lațcu_1994 explică:

Hm....nu prea îmi dau seama ce tot face câinele.Nu ii place compania altora.Mai bine l-ai lasa impace. Daca eram ei de unde esti tu vedeam ce pot sa fac pentru ca am facut chestii din astea cum ar fi dintr-un câine rau in bun, dintr-un câine fricos in curajos etc.Acum 2 luni am avut un caz in gen ca al tau.

2 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Încearcă sa te joci cu amândouă deodată si bunica ta la fel.Joacă-te mai mult cu Teckelul sa vada ca il iubesti.Vino de multe ori cu Daisy la bunica ta ca sa se obișnuiască cu celălalt catel.Incearca sa ii lesi împreună. Cand vrea sa il bata ii spui Nu Nu si îl impingi usor cu piciorul
Daca nu merg toate astea încearcă cu botnita...

| Sorana_Lațcu_1994 explică (pentru Talmacel_Alexia_1999):

Sinceră să fiu, căţeaua bunicii e destul de rea ( mi-e si mi-e frica de ea) daca o mângâi din greseala intr-un punct sensibil rişti sa te muste. Daisy intr-o zi a scapat de la mine din brate si a mers direct la Alice (cateaua bunicii ) intr-adevăr nu i-a facut nimic, dar cand am vazut m-i s-au înmuiat picioarele, apoi din grija ce o am fata de Daisy am luat-o repede. Probabil am facu un lucru gresit, atunci poate incercau si ele sa se cunoasaca happy