| NaomyTommy a întrebat:

Am o intrebare. Propriul tau caine te poate musca vreodata?

Răspuns Câştigător
| Ruxandra15 a răspuns:

Este normal. Nasul meu dormea cu doi caini mari in pat si unul l-a muscat de obraz. Si nu pui, caini crescuti de la cateva zile de el, sa te muste dupa 10 ani sa stii ca nu e ceva anormal. Daca tu incepi si te porti ciudat in casa el va realiza asta. Sa spunem ca ai avut un comportament ciudat si dupa te apropii de el, atunci primul lucra care il va face este sa te muste deoarece va crede ca vrei sa ii faci ceva.

9 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Wth, normal.

| RareşTPUro a răspuns:

Da, se poate intampla acest lucru daca cainele tau nu are o stare tocmai ok si tu ai chef de jucat cu el, te va musca usor.

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Da,se poate

| Levelstar a răspuns:

DA! Ai grija sa nu-l superi

| Ohaithar a răspuns:

BIneînțeles. Depinde de cum îl dresezi, ce statut are în casă, etc. Câinele meu m-a mușcat când era mic când îl periam.

| NaomyTommy explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre, nu am stiut ca ar putea sa muste cainele crescut de tine

| harim112 a răspuns:

Doar daca turbeaza dar pentru asta sunt vaccinuri speciale contra turbari ( si cand i dai de mancare trebuie sa-l lasi in pace sa-si termine mancare daca o sa te atingi de mancarea si el mananca in acelasi timp o sa faca urat)

| LMcer a răspuns:

Da,poate,insa depinde de rasa si de modul in care a fost crescut, daca ai inceput sa il cresti in libertate atunci asa ar fi cel mai bine sa continui, daca apoi il vei tine in captivitate e posibil sa prinda ura pe tine.De altfel ai grija sa nu dea de sange, nu neaparat uman, pentru ca o sa se invete si o sa vrea mai mult.

| LarisaIionela a răspuns:

Dacă ști cum sa-l tratezi, nu... fazele pe care le auzi pe net sunt prostii... Cum aa te muște un căind dacă știi să ai grijă de el și sa-l prețuiești?happy