| AFFER a întrebat:

am o problema cu bicicleta mea... cand cobor o bordura sau ceva inalt cu ea suspensiiel de pe fata nu se lasa. Am incercat sa le pun ulei pe ele iar apoi sa cobor borduri cu ea sa mai intre uleiul dar nu a dat rezultate. Ce sa fac? As vrea sa se lase suspensiile foarte dare chiar si cand merg si nu sunt gropi sau borduri.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu e bine sa urci si sa cobori borduri ca pierzi aer treptat si scurtezi durata de viata la caucuicuri. Daca regulatorul e dat la pozitia de miscare la maxim si nu se misca poate sa fie de la mizeria din interior sau e prea veche furca si trebuie schimbata, 400 lei ai alta mai buna

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HuShEr a răspuns:

Suspensia de pe fata jos unde se prinde roata are niste gaurele pe care teoretic trebuie sa iasa aerul din ea. verifica daca nu sunt infundate si desfundale cu ceva ascutit gen ac sau ceva mai gros