Întrebare recomandată | YumiHozuki a întrebat:

Am o problema: hamsterii mei s- au batut si unul dintre ei are o rana langa ochi. Eu i-am dezinfectat- o cu apa si sare. As vrea sa stiu ce sa mai fac eu acasa ca sa ii treaca sau trebuie sa plec la veterinar?

Răspuns Câştigător
| Afrikanu a răspuns:

Mai bine il duci la veterinar ca pe urma o sa regreti ca l-ai tratat acasa. Baftahappy

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La veterinar se rezolva.

| darrio2007 a răspuns:

Apa si sare? Ai incercat sa faci asta si la tine? Pe o rana? L-a usturat si in suflet.Trebuia apa oxigenata.

| YumiHozuki explică (pentru darrio2007):

Nu ii era nimic de la apa cu sare! Pai, asta l-a ajutat si acum nu mai are nici un semn de la rana. Oricum, multumesc ca mi-ai spus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=bB4zqpucjqo
Iata de la ce a pornit bataia dintre hamsterul A si hamsterul B.
A-Asta-i jumatatea mea de cusca!
B-Intru in care jumatate vreau, sobolan corcit!
A-Tot timpul te lingusesti cand vine ala cu piele fara blana sa ne hraneasca.
B-Da, saracu, tu nici macar nu te atingi de mancare.
A-Soarece obez!
B-ChoW chow rahitic!
A-Iepure subnutrit!
B-Canar impaiat!
Hamsterul A, strange labuta si formeaza un pumn, cu care percuteaza falcile hamsterului B.B, ametit, scoate un sis facut dintr-un bob de grau.Moartea intervine rapid, stapanul fiind prea speriat pe dupa perdele, ca sa mai inervina intre cei doi.
Cheama politia, violenta trebuie starpita din cusca.

| pisicuta2001r a răspuns:

Cine ti-a spus sa pui doi hamsteri in acceasi cusca?!

| CamiiŢucăă a răspuns:

Mai bine l-ai duce la veterinar, rana se poate infecta.Si in caz ca se mai bat, ai putea sa ii pui in custi separate.Succes.happy