| BalonaseDeSapun11 a întrebat:

Buna tpu.Am o problema mare cu catelul meu.sad.Am senzatia ca nu ma iubeste. nu doarme langa mine in pat. nu plange dupa mine niciodată si daca se întâlneşte cu alţi oameni nici nu, ma baga in seama... cum sa fac sa am o legatura strânsă cu el? Nu stiu ce sa mai fac
Nu pot sta 2 secunde cu,el linistita ca ma tot muscă.Va rog, ajuati.ma,.
As vrea răspunsuri cat mai detaliate.

FUNDA

Răspuns Câştigător
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Acesta este un catel energic si care iubeste pe oricine.
Daca vrei sa faci o legatura cat de cat mai buna trebuie sa faci:
Tu o sa ii dai mereu apa si mâncare iar mâncarea sa fie pe placul lui
Tu o sa te joci cu el cel mai mult
Ccumpărai multe jucării care se misca, chitaie etc.
Scoatel la plimbare des
Pune-l in pat si pune mana pe el ca sa il tii dar nu foarte apăsat.Il mângâi usurel si ii vorbesti cu cuvinte dulci.O sa adoarma si tu te culci cu el.In fiecare seara încearcă si o sa il obisnuiesti sa doarma cu tine.
Nu il lovi
incearca sa te alături speciei adica sa te joci cu el ca un câine (amândoi sunteti caini si va jucati)
Acordai cat mai multa atentie si ai răbdare cu el
Dresează-l chiar tu cu ajutor unei carti, cd, videoclipuri de pe net etc. asa o sa va apropiati cat mai tare si o sa fitiprieteni din ce in ce mai buni

Iti recomand sa te uiti la videoclipurile lui Gabriel Cocu.
El te iubeste dar nu iti arata cat de mult te iubeste.

Funda?

3 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Ca sfat practic, din pacate nu ai alta optiune decat sa il schimbi cu altul.

Daca vrei sa te bage in seama... e mult mai greu. Eventual sa il duci la dresaj.

| DumnezeuTatal a răspuns:

L-ai luat de pui si nu te iubeste? :O
Cam imposibil, cred ca e defect.
Daca l-ai luat mai mare e normal sa nu te placa.
Daca l-ai luat de curand, acorda-i timp, o sa se obisnuiasca cu tine.

| Roxanaf a răspuns:

Acorda I mai mult timp, jucați va împreună, cumpără I jucării, scoate l la plimbare, gâdilă l pe burtica... De când îl ai?