| Alecsander98 a întrebat:

Bună TPU!
As avea nevoie de niste lămuriri...
Am doua perechi de perusi, pana acum erau despărțite perechile printr-o plasa de colivie. Credeam ca asa o sa se înmulțească mai repede.
Recent le-am luat plasa pentru ca am auzit se înmulțesc mai repede daca sunt mai multi...si se pare ca s-au schimbat perechile, nu mai stiu care cu care este, pana si masculii se curtează intre ei.
Ce as putem sa fac? Sa pun plasa inapoi? Faza e ca masculii se mai curtau si prin plasa aia.
Ce sa fac ca sa pot sa ii înmulțesc? De fapt, cum e mai bine?
Apa le este schimbată zilnic, mâncarea la fel, au ou fiert pisat, au coaja de ou, le dau fructe si multa verdeață.
Multumesc pentru ajutor!

1 răspuns:
| InimioaraTePupă a răspuns:

Ai o pereche de gay rolling on the floor. Glumesc!
Mai bine mai cumperi o colivie şi îi separi de tot. Dacă nici aşa nu merge cumpără altă pereche. Dar lasă masculii să se curteze. Poate doar unu e mascul.
Altceva nu ştiu să mai zic. Îmi pare rău. Sper că te-am ajutat măcar puţin.