| Andra22222 a întrebat:

de cand eram mica mi-am dorit un caine. Dar parintii mei niciodata nu au fost de acord deoarece locuim la bloc.Cum pot sa-i conving? Fundaa. sad

Răspuns Câştigător
| anaaandr17 a răspuns:

Vorbesti cu ei, le spui ca ai crescut si ca vei fi responsabila, ca il vei plimba tu, il vei ingriji si ca te simti singura fara un catel, alege unul de talie mica. :*

4 răspunsuri:
| InVisible99 a răspuns:

Ti-l iei la casa ta laughing) e o responsabilitate, la inceput esti foarte incantat/a si dupa tot greul pica pe mama ca de obicei tu vei iesi pe afara, ai de invatat si nu mai ai timp sa te tii de caine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca vei putea. Si ai mei au facut la fel, iar pana la urma mi-am luat singura, iar cand l-au vazut s-au enervat (mai mult mami ), dar dupa o saptamana amandoi il iubeau. Nu stiu daca metoda asta o sa mearga si la tine... depinde daca parintii tai chiar urasc cainii sau doar nu vor pentru ca li se pare greu de intretinut.

| iSwag a răspuns:

Au dreptate. Nu e bine sa tii un caine intr-un apartament. Oricat ai spune ca-l scoti afara, ca-i faci curat, tot face el pipi pe covor si o sa-ti "puta" toata casa a susu de caine. Am cunostinte care tin un caine in apartament, si miroase acolo ca intr-o gradinita.

| MinionGirl a răspuns:

Și eu îmi doresc un câine foarte mult! Problema e ca nu mă lăsa părinții! Treaba e ca tu trebuie să fi responsabil\a cu acest câine.Trebuie să le dovedești parintilor ca ești responsabilă!
Sau... faci și tu ca mine! Te saturi de așteptat și nu mai vrei niciun cățel!