| alecsa91 a întrebat:

TPU!

De ceva timp, imi tot observ cainele cum isi acopera mancare cu pamant. Da pamant, cu botul, peste mancare... Sa fie simptomul vreunei boli?

Multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e bolnav stai linistit.Toti cainii din dorinta de a avea mai tarziu cand le e foame, ascund mancarea in pamant.Din lacomie as putea spune.Am o javra mica de rasa pitica, cat ii dau sa manace, ia mancarea se duce mai incolo, o ascunde si iar vine sa cerseasca.Ar face asta toata ziua.De curand,am urmarit cainele si ascundea ba ici, ba colo, si cand se apropia cineva de acel loc, maraia. Ei sunt constienti ca si omul si isi pastreaza mancarea, chiar daca sunt liberi sau chiar daca sunt legati.

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Asa fac ciinii, isi ascund mancarea in pamant.

| Ioscaa1 a răspuns:

O pastreaza pentru mai tarziu.Nu exista un caine care sa nu faca asa ceva.

| Lorde92 a răspuns:

Nu este bolnav, e ceva normal, cumva isi fac provizii pentru mai tarziu.