| KaTaa1234 a întrebat:

Buna TPU deci am o intrebare multi colegi de la mine din clasa spun ca cel mai agresiv caine din lume e bull terier dar m-am uitat si pe youtube si pe google si nu l-am vazut anume pe primul loc de cele mai multe ori nici nu era in top asa vrea sa stiu daca e chiar cel mai agresiv din lume, eu zic ca cei mai agresivi is pitbullii rotweilerii si dobermanii oricum depinde si de dresaj...

Răspuns Câştigător
| Ronnix a răspuns:

"Bull Terrier" = American Pit Bull Terrier.
Asta insemnand exact ceea ce ai spus si tu la finalul "intrebarii". :)

Sursa: http://www.dognotebook.com/......ir-owners/