| TimKode a întrebat:

Eu sunt in Germania, si as vrea un ciobanesc german (pui). Daca stie cineva un site unde pot gasi un astfel de catel (site-ul sa fie din Germania) sa sa il pot lua din germania.

Răspuns Câştigător
| TeeaCup a răspuns:

Caută pe quoka.de. Poate gasesti pe acolo.

3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai de ce nu cauti acolo? noua nu ne afiseaza...nu este mai simplu sa cauti tu pe internet?
O zi frumoasa sa aihappy

| SaschaM a răspuns:

Eu iti recomand sa cauti prin adaposturi. Industria "producatoare" de catei este una oribila http://www.onegreenplanet.org/......ppy-mills/ Daca adopti un catel in loc de a cumpara (si implicit sustine acea industrie oribila), vei avea si satsifactia ca ai salvat un sufletel de la singuratate sau chiar moarte :) Aproape sigur vei gasi un ciobanesc german abandonat, in tarile astea mai dezvoltate oamenii abandoneaza catei de orice fel, nu le pasa ca sunt de rasa.

| TimKode explică:

Eu vreau site-uri nu asa vreau site-uri ca sa imi pot alege unu de rasa