| AndreiCristi123 a întrebat:

Ieri mi-am luat un bichon maltez rasa pura, si as avea niste nelamuriri. Catelul are o luna si as vrea sa stiu ce apa ar trebui sa bea. Pana acum i-am dat apa de la robinet nefiltrata. E bine? Ar trebui sa ii dau apa plata cu un anumit ph? Va rog sa ma ajutati dau funda multumesc.

3 răspunsuri:
| Bertha_Popescu_1998 a răspuns:

Buna! Si eu am un Bichon Maltese si ii dau doar apa plata. Nu conteaza PH-ul, dar incearca sa nu-i mai dai apa de la robinet. Contine clor si impuritati care pot duce la formarea pietrelor la rinichi. Eu ii dau apa de la robinet DOAR daca am ramas fara apa plata. Sa te bucuri de el, sunt caini minunatiwinking

| FragutaCuCiocolataSiCuFriscaAmestecata a răspuns:

Buna. Apa poti sa ii dai de la robinet daca nu e menajera, iar daca e cumparai apa plata de la magazin. E mai bine sa ii dai apa de la robinet daca e curata si nu e menajera.
Funda?

| dememar a răspuns:

Poti sa ii dai apa de la robinet sau de la mgazin si poti sa ii dai dim castronel pentru animale.nu conteaza apa