| Idkidk a întrebat:

Bună TPU, îmi puteţi spune cum se face slime? Fără video-uri. Mulţumesc!

3 răspunsuri:
| Alessiaale433 a răspuns:

Buna pentru slime ai nevoie de faina apa si tempera

| Spatacean_Daniela_Elena_1995 a răspuns:

Ai nevoie de: 2-3 tuburi de lipici lichid(depinde de cat de mult vrei. poti folosi si unul singur), culori tempera(daca il vrei color), niste detergent de vase si apa. Torni lipiciul intr-un vas, dupa care pui tempera (De asemenea ai putea folosi si colorant alimentar), iar intr-un pahar pui apa cu un strop de detergent(de vase/haine.). Torni putin cate putin apa peste lipici si amesteci consistent. Cand vezi ca aproximativ toata compozitia s-a facut solida, incepi sa te joci cu ea in maini.Eu asa stiu sa fac.
Sper ca te-am ajutat! :* big grin