Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2985752intrebari
Quiz-uri TPU
Ultimele intrebari
StarShinerS
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Aug
SATI 232.597AFISARI
105.402VIZITE
93.932V. UNICI

Buna TPU! In legatura cu jocul Transformice cum iti poti schimba obiectele si fundalul din casa tribului? Dau funda

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • Raspuns castigator
    a răspuns:

Cum adica obiectele si fundalul din casa tribului? Poti face mape si le poti incarca in casa tribului, sau poti sa le ceri membrilor diferite coduri[uite cateva:@3226106;@3155585;@1659836;@1648445;@649313]dar tu esti sefa tribului? s-ar putea sa nu ai rangul sa schimbi casa tribului. Daca ai dreptul da la meniu pe "trib" si apoi pe "defineste codul de la casa tribului" si baga-l acolo big grin.Si o sa-ti apara o alta camera cu alt fundal/alte obiecte.Ca sa faci o mapa du-te la meniu la "editorul de mape" apoi, dupa ce faci mapa da pe "valideaza aceasta mapa" apoi pe "exporta mapa in casa tribului" si copiaza codul pe ceva si pune-l unde ti-am spus mai sus. Sper ca te-am ajutat :3. Funda? :X

• 1 răspuns RSS raspunsuri)
  • Pai dai pe Editor de mape si faci o mapa si dupa apesi pe '' Exporta mapa pentru casa tribului si astepti putin si iti arata un cod si codul acela in bagi la trib sper ca te-am ajutat :* nu sunt obsedat de funde :*!