| Miranda27 a întrebat:

TPU! Vreau sa imi cumpar un catelus pechinez, am gasit o oferta buna in orasul meu. Ideea e urmatoarea: catelusii respectivi au trei luni, si ma intrebam daca nu sunt prea mari. Adica se va obisni catelusul, la varsta aceasta cu mine, si nu e prea mare ca aspect fizic?
P.S. Nu prea stiu cum arata un catelus pechinez la trei luni, am vazut unul doar la doua luni. Dar e mare diferenta de doua si trei luni (la aspectul fizic al cainelui)?
Multumesc anticipat! happy

2 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Desigur ca da! Se va obisnui in cateva zile, mergeti la fata locului sa vedeti catelui la 3 luni, daca va place luati-l acasa, daca nu asta e!

| GabrielaIoana a răspuns:

Se va obisnui.
Caini nu se obisnuiesc usor cu stapanii noi atunci cand are o varsta mai mare, de cativa ani. Si nu, nu e o mare deosebire intre doua si trei luni. Pechinez-ul este o rasa mica si nu creste mult in primele luni.