| AlexandraCretu12 a întrebat:

Buna!

Vreau sa-mi cumpar un Amstaff. Voi ce parere aveti despre aceasta rasa?

6 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Primul caine? mare prostie. daca nu il pui la punct cand e pui, te pune el cu botul pe labe cand creste. adaugi faptul ca nu ai experienta = dezastru

| AnimatedSignature a răspuns:

Are cel mai puternic cap (poate sparge un geam blindat)
Cunosc pe cineva cu Amstaff. Alearga foarte mult, e foarte puternic. A spus ca daca cineva intra in casa si catelul nu-l cunoaste aproape-l omoara, greu de intretinut. M-am uitat pe google dar amstafful personei respective nu arata asa, dar ma rog. Rasa pura seamana mult cu pitbull, nu foarte inalt. O sa fie destul de greu pentru tine fiindca esti fata.

| AlexandraCretu12 explică (pentru AnimatedSignature):

Mi-au spus multi ca nu pot sa-l cresc, dar imi doresc foarte mult si nu stiu ce sa fac.

| LenoreVoldaren a răspuns:

Părinții mei au avut o femelă când eu eram mai mică. Atâta știu că este un câine foarte agitat, puternic, ar face ceva toată ziua, adoră să înoate, dacă nu cunoaște pe cineva face urât de tot, trebuie să ai forță să-l poți ține în lesă, trebuie să-l duci pe stradă cu botniță. Este un câine gelos din fire, dacă vede că mângâi alt câine ar sări la acel câine sau ar mârâi urât la tine sau la câinele respectiv.

| Dodgge a răspuns:

Nu iti cumpara un caine Amstaff daca nu te poti impune in fata lui, altfel poti face ani buni de puscarie daca omoara sau mutileaza vreun copil sau om adult.

| Singlewolf a răspuns:

E draguta dar e destul de mare asigura-te ca ai loc suficient