| gandre a întrebat:

Am 2 oua de perusi dar am vazuto pe perusica ca a mai iesit din cand in cand din cuib dar nu statea mult iesea statea umpic si intra are ceva daca nu statea mereu pe cele doua oua?

Răspuns Câştigător
| alexx123456 a răspuns:

Pai nu are, ca cuibul se mentine cald...
Mai trebuie sa mai iasa fiindca sunt niste fiinte pline de energie, carora le place sa se miste... Asa ca nu o poti obliga sa stea pe oua mereu. in general, si masculii clocesc ouale, in timp ce ea mananca. NU ITI FA GRIJI!

1 răspuns:
| gandre explică:

Mersi mult!