| smartydsay a întrebat:

Buna ziua!
Am niste purceluși de 10 zile care au dezvoltat o iritație pe burta si urechii piele se decojeste si au format o crusta..nu este atat de grav la totii purcei doar unul este mai mic si plin de această iritație,nu prea mănâncă,sta retras, este vizibil mai mic decât ceilalți si slăbit. Ceilalți mănâncă dar au acest tip de iritatie pe burta si urechii de asemenea. Am încercat mai multe tratamente dar nici unul nu pare sa dea vreun rezultat..le-am dat in urma prescripției veterinarului cu albastru de metil pe iritatie si le.am administrat in primele 2 zile injecții iar acum Tetraciclina Atb 250mg pulbere dar o vomita si nu pare sa aibă vreun efect..va rog daca știți vreun remediu! Mulțumesc anticipat!:ph34r:

2 răspunsuri:
| kawaii69 a răspuns:

La ce fel de porcusori te referi?
Porci normali sau porcusori de guineea.
Iti voi da raspunsul imediat ce imi vei specifica ce fel de animal este.

| kawaii69 a răspuns:

Buna! happy Nu am inteles. La ce te referi? Adica la ce fel de porcusori? Porci normali? ( Care se taie de craciun laughing )
sau porcusori de guineea? Iti voi da raspunsul imediat ce voi primii specificatiile.