| Thrgmr25 a întrebat:

Daca am 13 ani as putea merge la un curs pentru monta artificiala la animale? Unde se desfasoara aceste cursuri? Trebuie sa imi cumpar singur cizme sau manusi in cazul montei la vaci?

Răspuns Câştigător
| Xx94358xX a răspuns:

Ce sa cauti la 13 ani la un curs pentru monta artificiala la animale?!
Asteapta sa faci 18 ani si atunci te poti duce linistit.
Eu nu stiu de ce ai face asta la 13 ani. Ai vazut macar cum se monteaza o vaca?!
Crede-ma ca dupa ce vei vedea ce presupune asta nu vei mai fi atat de incantat...

2 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Intereseaza-te la organizatorii cursului daca te accepta. Daca da, va trebui sa-ti cumperi materialele. Insa, la 13 ani, ma indoiesc ca te vor accepta, cu exceptia cazului ca esti elev la o scoala de profil.

| Mechno a răspuns:

Exista licee cu profil zootehnic de unde poti iesi tehnician veterinar. De la 13 ani nu cred ca poti face astfel de specializari.