| Chelsea13 a întrebat:

Cam cat costa vaccinurile la pisici in general? (& deparazitarea externa si interna etc) FUNDA!

Răspuns Câştigător
| spiridus25 a răspuns:

Http://happypetclinic.blogspot.ro/p/preturi.html
http://www.karavet.ro/sfaturi-utile
Consult: 15-30 de lei
E bine de știut că o mare parte din cabinete nu percep această taxă, din dorința de a-și fideliza clienții. Dacă ești la prima vizită, cu atât mai mult! Dar trebuie să ții cont și de cum se face o consultație ca la carte, care să merite acești bani:

-examinarea urechilor

-examinarea glandelor perianale

-examinarea plămânilor și a pulsului cu stetoscop

-examinarea abdomenului prin palpare

-examinarea cavității bucale
Toaletare: 30 – 45 lei
Tăierea ghearelor, curățarea urechilor și vidarea glandelor perianale alcătuiesc procesul de toaletare. Nu ignorați acest proces pentru că el joacă un rol important în sănătatea câinelui/pisicii și în starea lui de bine.

Dacă nu tăiați unghiile, iar ele nu se tocesc în mod natural, acestea cresc și nu mai permit animalului să calce corect. Mersul devine dureros.

Dacă nu curățați periodic urechile, apar dopuri de ceară, infecții severe – otite, pericolul de a-și pierde auzul.

Glanda perianală trebuie vidată (stoarsă) atunci când câinele începe să se tragă pe fund sau atunci când consideră medicul veterinar. Toxinele strânse în această zonă a corpului trebuie extrase, deoarece ele provoacă dermatite puternice, stări generale de rău, usturime și disconfort, imunitate scăzută, răni.
Tăierea ghearelor, curățarea urechilor și vidarea glandelor perianale alcătuiesc procesul de toaletare. Nu ignorați acest proces pentru că el joacă un rol important în sănătatea câinelui/pisicii și în starea lui de bine.

Dacă nu tăiați unghiile, iar ele nu se tocesc în mod natural, acestea cresc și nu mai permit animalului să calce corect. Mersul devine dureros.

Dacă nu curățați periodic urechile, apar dopuri de ceară, infecții severe – otite, pericolul de a-și pierde auzul.

Glanda perianală trebuie vidată (stoarsă) atunci când câinele începe să se tragă pe fund sau atunci când consideră medicul veterinar. Toxinele strânse în această zonă a corpului trebuie extrase, deoarece ele provoacă dermatite puternice, stări generale de rău, usturime și disconfort, imunitate scăzută, răni.
Deparazitarea internă 10-25 lei / Deparazitarea externă 30-45 lei

1 răspuns:
| sunshine28 a răspuns:

Buna.
Poti sa faci o vizita la medicul veterinar din zona sau chiar sa il suni daca gasesti nr. de tel.

Preturile variaza.