| Hilote_Ema_1990 a întrebat:

Canarul meu s-a ciupit la spate pana i-a dat sângele. Ce trebuie sa fac? Va rog lăsați-mi răspunsuri.

4 răspunsuri:
| Mussette a răspuns:

Ii dai cu albastru de metil pe rana. E dezinfectant si culoarea de albastru nu-l mai atrage sa se ciupeasca iar.

| Spliffwizard a răspuns:

Daca e doar el singur probabil de asta si a facut asa. ia i un prieten :3

| Black13LoL a răspuns:

Recomand sa ii creezi un mediu de viata adecvat, ai aici un link.

http://www.animale-iubite.ro/cum_sa_ai_grija_de_un_canar-a22.html

O colivie mare pentru a avea unde se misca etc. Cat despre rana daca este una mica se vindeca de la sine daca nu incearca sa cureti sa nu se infecteze, si ai putea incerca sa-i pui ceva ce sa-i atraga atentia.

| Friday13 a răspuns:

Ceva poate il incomodeaza, diversificai cusca cu jucarii si chestii, scoate-l afara mai des si daca tot face asa du-l la veterinar (poate) are vreo boala sau doar o mancarime minora