| Alex1114i48 a întrebat:

Cand stiu daca papagalita mea face ou sau nu?

Răspuns Câştigător
| patrik986 a răspuns:

Pai ar trebui sa aiba un mascul pe langa ea si trebuie sa cumperi sau sa construiesti un cuib si sa il atasezi de cusca si peste cateva saptamani se va acomoda cu cuibul si o sa inceapa sa strige ca o nebuna la mascul si va incepe depunerea de oua, crede-ma asa am facut eu.

2 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Cand il vezi happy

| Ionutszu a răspuns:

Daca ii pui un cuib sau o cutie speciala in care sa faca ou va face destul de repede, adica iti vei da seama. Eu i-am cumparat si intr-o saptamana mi-a facut 5 oua. Prima data mi-am dat seama ca are oua pentru ca a facut un ou stand pe bara aia si s-a spart oul.