| MiruDidi a întrebat:

Care caine de rasa este bun de paza?

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Orice ciobanesc (german, elvetian, francez, asia centrala, caucazian, komondor), rottweiler, doberman, cane corso, tosa inu, mastiff, chow chow, akita inu, bull terrier, amstaff, boxer, pitbull

3 răspunsuri:
| LarissaMouse a răspuns:

Buna!
SUnt multe rase care s-ar potrivi pentru aceasta "slujba", insa eu una iti recomand ciobanescul german, sau cainele lup, cum ii mai zicem noi.Este foarte frumos, creste mare si cea mai buna parte, este unul dintre cei mai destepti caini.Asta inseamna ca e foarte usor de dresat.Imagineaza-ti ca politistii folosesc acesti caini pentru a cauta persoane disparute prin padure.
Dar acum depinde si de ceea ce iti place tie happy
O zi buna!

| JohnnyBi a răspuns (pentru LarissaMouse):

Politia foloseste bloodhound pentru persoane disparute si mai nou malinois pentru droguri. cat despre mare te provoc oricand caucazianul meu vs un german. 50 kg vs 85...

| InfamousHallucinogen a răspuns:

Bună.Cele mai potrivite rase ar fi:
-Ciobănesc German
-Bulldog american
-Rottweiler
-Mastiff
-Doberman
-Boerboel