Anna
| Anna a întrebat:

Care este, dupa parerea voastra, cel mai frumos nume de caine (mascul)?

Răspuns Câştigător
| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

Adolf sau Arthur. Cele mai bune nume pentru un caine mascul.

117 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jad

| LuS[z] a răspuns:

NERO!laughing

| LittleZyzy a răspuns:

Am avut un boxer pe care il chema Baronbig grin

| kh1ss a răspuns:

Tano

| borsec a răspuns:

Patrocle

| ♣ Ma®®yE [;x] a răspuns:

Rafael

auran
| auran a răspuns:

Nero

| andreiasavescu a răspuns:

Rex

| DenissaDeea a răspuns:

Tinno sau Lupul.

| emilica95 a răspuns:

Oscar, strutter, rex, bobibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aris il cheama pe catelul meu.

Anna
| Anna explică:

Pe-al meu il chema Athos, acum o sa am altul.si inca nu m-am hotarat la un numethinking

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Eu cred ca nu conteaza cat de frumos este numele...important este sa-i dam noi un nume cainelui dupa caracterul lui...este ceva magic...sa te gandesti...si iar sa te gandesti ...cum il va chema. Dupa multe incercari... te opresti la unul care ti se pare ok...si cand il stigi pe nume...surpriza...nu-ti raspunde...asa ca mai cauti altul...si mereu ti se pare ca nu l-ai ales pe cel potrivit... Daca pe primul il cheama Athos ...pe acesta sa-l cheme Portos sau Aramis...hmmmm...ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IMI PLACE GIMI...big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rex

| Adorable3 a răspuns:

BOby

| Adorable3 a răspuns:

Zeus

| Adorable3 a răspuns:

Timi

| Danny _3256 a răspuns:

Rex

eileen
| eileen a răspuns:

Fluffywinking oricum, ii sunt nasa

| cely a răspuns:

LUKY

| Delia 75 a răspuns:

Mozoc asa il chema pe primul meu catel, iar urmatorul, fiindca era gri cu alb l am botezat Petecut.

doiny
| doiny a răspuns:

Doogie sau Froggy.

| Paula a răspuns:

LUCKY

| elena a răspuns:

Unui caine, trebuie sa-i dai un nume cu litere "tari" si scurte...Ricky...el va intoarce, foarte repede capul, atunci cand isi va auzi numele...

De aceea, si comenzile pentru dresarea unui caine, sunt foarte scurte...incearca si Max, Pepsi, Bruce sau, de nu, Zombi...

| bunica a răspuns:

Depinde si de rasa. mie-mi place pentru un caine te talie mare Haiduc.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Depinde - noi am avut un caine mare ciobanesc mioritic si i-am spus in joaca Buby (de la Bubico). Oricum este numele care imi place si acum cel mai mult pentru ca, desi cainele nostru nu mai este, de cate ori il pronunt imi amintesc de el.

Anna
| Anna explică:

Pana la urma m-am gandit si am ales un nume: joe cokerlaughing. va multumesc oricum pentru sugestiihappy

| CriSslsa3 a răspuns:

Nero, Dixi, Bobita(pe scurt Bita), Timi

| alexandra15 a răspuns:

Bizoo...inseamna sarut in franceza.si chiar s-ar potrivi unui caine.happy