| duf a întrebat:

Cate si ce vaccinuri se fac la un catel, cat costa fiecare dintre el?

Răspuns Câştigător
| DolcE_7446 a răspuns:

Primul (anti Parvo si Corona) se face intre 6 si 8 saptamana si costa 15-20 ron.
La 2 saptamani de la primul, deci intre 8 si 10 saptamana se face un polivalent (anti Leptospiroza, Hepatita, Adenoviroza, Parainfluenta si inca vreo 2 boli) si costa 25-30 ron.
La 2 saptamani de la al doilea, deci intre 10 si 12 saptamana se face al treilea, care e de fapt al doilea facut inca o data, ca sa fie sigur ca se imunizeaza. Costa la fel.

Apoi in jur de 6 luni se face antirabicul si costa tot vreo 30 maxim 35 ron.
Si apoi se fac anual toate vaccinurile asta de la inceput intr-un singur vaccin. Si costa vreo 60 ron.

4 răspunsuri:
| Hadley a răspuns:

Vaccinele depinde de fiecare caine...la inceput trebuie cam 5 vaccine... apoi odata la un an.Fiecare cost in jur de 30 de lei

| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Daca cainele nu are niciun vaccin facut
De la primul vaccin pna la ultimul sunt peste 25happy

se incepe cu un vaccin la 6-7 saptamana dupa la 8-9 saptamana, dupa la 12 saptamana, la 16 sapt.si tot asahappy
De obicei vaccinurile nu sunt foarte scumpe pot costa pana in 60 de lei (600 de mii)

Fundita?batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate vrei. Dar mai intai afla ca pluralul de la vaccin, este VACCINURI, nu vaccine...

| Kyky_Angel_1998 a răspuns (pentru DolcE_7446):

Multumesc