| Coroliuc_Catalin_1999 a întrebat:

Ce botnita mi-ati recomanda pentru un caine cane corso si ce ar putea sa-mi faca politia daca este totul in regula cu cainele dar eu am 14 ani da stiu ca trebuie sa ai varsta minima 18

4 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Nu are nicio legatura varsta cu botnita. Du.te la un pet shop, iar cel de acolo obsa te indrume in functie de rasa si buget.

| LaLaura a răspuns:

Si daca este totul in regula, nu are ce sa iti faca, daca nu era poate sa iti dea amenda sau sa iti confiste cainele si dosar penal daca cainele ataca sau omoara pe cineva ( la 14 ani ai capacitate restransa de exercitiu, asta inseamna ca poti sa raspunzi penal * jumatate din cat raspunde un adult*, si poti sa raspunzi si contraventinal *adica cu amenta, care banuiesc ca o platesc parintii*).

| AtomiculXXX a răspuns:

Iti recomand o botnita rezistenta, nu te zgarcii la bani happy Iar ca pedeapsa :? in cel mai rau caz sa ti`l ia!

| Coroliuc_Catalin_1999 explică:

Catelusa este de pui la mine si in vara face 6 ani este dresata foarte bine si nu e agresiva dar o fac pentru lege si am citit si ceva ca trebuie sa ai varsta de 18 ani si sa nu ai antecedente penale acum nu stiu ce as putea pati daca e totul in regula si ce acte ar trebui sa am la mine?