| AnnaDelRey a întrebat:

Ce caine mi-s-ar potrivi? pentru ca mie imi place king chasrles si eu am :
par saten, ochii caprui si varsta19 ani! (mai mult) dau funda pentru raspunsuri!

15 răspunsuri:
| MyhayTheArcher a răspuns:

Pai.depinde...daca esti sentimentala ia-ti un bishon.daca esti mai cu nasul pe sus ia-ti un pudel daca iti place sa te distrezi ia-ti ciobanesc... daca esti mai autoritara ia un rodvailer si daca vrei ceva care sa te apere(in caz ca stai la casa) ia-ti un pitbul. Sper ca te-am ajutat

| ToxiikGirl a răspuns:

Pai iti poti lua:
Affenpinscher
Airedale Terrier
Akita Inu
B
Barbet
Basenji
Basset Artesien Normand
Basset Griffon Vendeen
Basset Hound
Basset roscat de Bretania
Beagle
Bearded Collie
Beauceron
Bedlington Terrier
Bergamasco
Bichon Bolognese
Bichon Frise
Bichon Havanez
Bichon Maltese
Bloodhound
Bobtail
Border Collie
Border Terrier
Bouvier des Flandres
Boxer
Brac italian
Briard
Buhund norvegian
Bull Terrier
BullMastiff
Bulldog englez
Bulldog francez
C
Caine de Ibiza
Caine de Islanda
Caine de apa portughez
Caine de cireada australian
Caine de munte de Pirinei

| 女明DongRi a răspuns:

E f frumos king charles, dar cainii nu se aleg deoarece seamana cu stapaniilaughing. si urasc ideea de a avea grija de un caine doar ca e frumos si de rasa, dar ce`i mai putin frumosi si norocosi ai cui suntstraight face?

| Minnie a răspuns:

Iti iei un caine in functie de culoarea parului tau? Adica sa se asorteze cu ochii si parul tau? E cumva haina, accesoriu? Este o fiinta care traieste aprox 15 ani si care toti anii va depinde de tine sa manance, sa bea sa-l duci la doctor. E o fiinta nu o bratara care o asortezi cu hainele si cand te plicitsesti ii dau drumul pe strada

| Ellie_2720 a răspuns:

Si cocker spaniel si beagles mic, mic, mic... sunt adorabili si destepti!

| ASDFGHJKLOIUYTREDSDV a răspuns:

Sincer, nu cred ca fizicul conteaza. Cainii sunt fiinte, nu lucruri pe care sa le asortezi. Potae varsta conteaza, fiind mai autoritara si responsabila decat un copil. I-ati un bichon sau caniche daca esti o fire sensibila, i-ati un caine cu talia mare (Amastaff sau Husky de ex) daca esti mai 'dura' si nu vrei 'copilarii'. Daca esti mai iubitoare si prietenoasa i-ati un Labrador, are se si dreseaza usor si vei avea multa distracite cu el.

Dar conteaza si spatiul (nu poti lua un caine mare la apartament), timpul liber (daca nu ai mult timp, trebuie sa iti ei un caine caruia nu ii trebuie multa afectiune), dar si banii (unele rase sunt chiar scumpe si e costisitor sa le ingirjesti).

Nu-ti recomant Yorkie, sunt draguti dar foarte pretentiosi. Dar iti recomant Bichon Havanez, e un caine dragut si minunat. Sau, Labrador Galebn (Yellow Lab) sau Negru (Black Lab).

Sper ca am ajutat.

| Patry a răspuns:

Nu conteaza cum arati daca doresti un caine. Si eu sunt ca tine numai ca varsta nu e aceeasi si mi-am luat alb. Uite un caine care ti s-ar potrivi

http://www.google.ro/......tp?/imgres

Sper ca te-am ajutat! Paa!

| aliybella a răspuns:

Eu am parul saten, ochii caprui si am un husky siberian, cu ochii albastrii culorile alb cu negru si un lup canadian, care e alb complet, nu cont cum arati tu uitete la pozele cu rasele de caini uitete la caracteristicile raselor si alegi in functie de ce preferi. daca stai la apartament nu iti lua un caine mare o sa il chinui mai mult... si el pe tine

| ToxiikGirl a răspuns:

Eu am un Labrador negru si este f destept prietenos dar si raw!

| cece23 a răspuns:

Un ciobanes sau bichon sau ciuaua.

| Crissuu a răspuns:

Depinde ce rasa iti place.
uite ce ti-as recomanmdaa:
Bishon:pentru ca este plin de viata, blajin, jucaus.
Si bineinteles s-ar potrivi daca va ramane cineva cu el toata ziua.
Bineinteles ca poate fi tinut si afara dar in casa ar fi mai linistit.
Va trebui sa ii acorzi atentie, sa il iubesti, sa il plimbi si sa te joci cu el.

pudel - daca esti mai increzuta si ti-ar placea sa ai un caine pe "masura" atunci iti recomand sa iti iei un pudel.
Bineinteles ca daca il dresezi se va si juca si este usor de dresat.
chiuaua : daca esti mai sentimentala si nu prea este galagie(chiuaua se sperie repede) ti-l recomand.
Daca vrei un caine care sa fie mai indraznet si distractiv iti poti lua un ciobanesc german.
Daca vrei sa fie un caine care sa iti sperie musafirii si care sa iti apere casa de hoti iti recomand un caine lup. Daca il dresezi iti va speria hotii dar nu va musca(am spus daca il dresezi).
Daca vrei un caine care sa apere 100% atunci nia un pitbull.
Recunosc ca este un caine care este putin mai greu de dresat si sa il obisnuiesti cu familia.
Daca il iei mai de mic (de la cateva luni) nu va fi nici o problema pentru ca se va invata cu tine si atunci cand ii spui ca nu trebuie sa latre sau sa muste (adica ii inspiri incredere) te va asculta.
Fundaaa?:X

| DenisaLoVeFoRYoU a răspuns:

Adica cum? Nare cum sa deosebesti un caine de un om ei in fine; ti s-ar potrivi un caine pechinez...is foarte micutzi si draguti!
dar nu conteaza frumusetea nu? ei asta ti se potriveste!
funda?

| cece23 a răspuns:

Ia-ti un cioobanes german

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Marin_1999 a răspuns:

Pai am hasky si este foarte jucaus plin energie destept si foarte loial dareste cam nazdravan si trebuie sa il scoti cel putin de 2 ori pe zi si sunt mai multe culori cgiar si alb si maro. funda?