| Antonyo2005 a întrebat:

Ce este mai cumite si mai dragastos un Amstaff sau Akita Inu?

5 răspunsuri:
| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Salut Antonyo2005!
Nu ii asculta pe cei de mai jos fiecare caine este la fel de iubitor.Indiferent poete sa fie o corcitura, un maidanez, un mops, un Akita sau Amstaff.
Ti-as recomanda sa cauti maintai cainele si sa vezi ce comportament are.
Eu am vazut un bichon foarte lenes si puturos cand de fapt rasa lui trebuia sa fie energica.Nu te lua dupa astea.Am vazut Akita rai, am vazut Amstaff cuminti etc.
Aici depinde de caine! Nu uita cainii sunt cei mai buni si fideli prieteni ai oamenilor!
Cauta cainele si uite-te la comportament si dupa poti sa il ei.
Multumesc! Funda?

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Si bichon-ul este un caine bun. Preferatul meu este mops-ul (pug-ul) E asa cuteee :3
Chiar daca eu o sa-mi iau un bichon

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

In primul rand foarte rar bichonii sunt lenesi. Exista pisici jucause si pisici puturoase. Ok? Foarte rar gasesti un bichon lenes. N-am auzit de asta. Bichon-ul este o rasa foarte jucausa si afectuoasa! Cainii mops sunt mai lenesi (fetitele de obicei). Fiecare caine este special in felul sau! Uita-te la el, la comportament. Cauta un caine care sa aiba o personalitate ca a ta.

| BlackMan24 a răspuns:

Akita Inu...
Amstaff este de paza si nu cred ca e asa cuminte...

| abcdefghijklmnnn a răspuns:

Akita Inu este mai cuminte. Amstaff, cum spunea si BlackMan24, e de paza. Daca vrei un caine cuminte si dragastos ti-as recomanda Akita Inu, Pug, Pomeranian, Golden retreiver, Labrador Retreiver, Bulldog englez sau francez.