| anonim_4396 a întrebat:

Ce fel de hartie se foloseste pentru a aplica un sablon pentru un tatuaj pe piele(stiu ca se uda cu apa si ramane utma de indigo) si dupa aia se tatueaza?

Răspuns Câştigător
| alina si florin a răspuns:

Mai e un fel de hartie cerata cu o solutie care in contact cu apa prinde o culoare albastru- mov, apoi cu acel aparat cu ace... cred ca stii restullaughinglaughing

14 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu cand mi l-am facut, parea hartie din aia de impachetat prajituri. A pulverizat ceva, nu stiu daca apa. Totusi, il mai face inca o data pe hartie cand e pe piele, apoi pulverizeaza si se imprima modelul, dupa care incepe tatuarea propriu-zisa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imprimare unui tatiaj se poate face cu hartie de transfer creion, creion chimic, foaie de calc, etc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Totusi nu am inteles ce hartie se foloseste de unde se cumpara hartie din aia cu ce dau pielea ...mai multe detalii plz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum se utilizeaza hartia de calc.Se deseneaza pe ea cu pixul(cred). Apoi pe piele se da cu mennen speed stick apoi se lipeste hartia de calc in acea zona. Celalata hartie din propriile cunostinte cred ca se numeste transfer paper.La papetarie in oras nu am gasit asa ceva.Nu stiu unde sa gasesti ca eu caut de vreo 2-3 luni daca stie cineva unde gasesc sa lase un mesaj pe site. Oricum tatuatorii din Romania nu iti spun mai exact de unde au facut rost de acea hartie speciala astept si eu un raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu iau foaie de calc de la librarie. e prima data si dupa ce-am desenat ceva am incercat si cu apa si cu Mennen and Speed Stick si nu lasa nicio urma. Nu stiu ce sa-i fac.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hartie de calc se gaseste la librarie si creion schimic dar acea solutie care o pulverizeaza este un fel de ulei

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hartie de calc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hartia de calc nu este folositoare.Motivul.Simplu.Nu absoarbe lichide si ramane rigida.Deci in concluzie nu se muleaza.Se poate folosi orice tip de hartie absorbanta, de exemplu hartie normala a4, pe care faci un desen cu un pix normal (albastru, negru...Etc), apoi iti decupezi desenul cam la 1 cm de conturul extern, cureti pielea cu alcool sanitar, lasi pielea umeda de alcool, iti pozitionezi desenul pe pielea umeda de alcool, apoi cu un tampon imbibat in alcool tamponezi usor pe spate desenul pana vezi ca hartia a absorbit peste toata suprafata desenului alcool, acesta imprimandu-se pe piele. In orice caz. Daca mergi la o librarie, sa ceri hartie transparenta si cat mai subtire si umezeste un colt. Daca absoarbe instant apa, (saliva =d), e buna... Spor la tatuat (^_^)

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un indigo[special] incearca pe orice site de tattoo supplies

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se foloseste foaia de calc, se umezeste pielea apoi se pune foaia cu sablonul pe partea pe care ai scris

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca hartie de calc cu stick.

| Noah3 a răspuns:

Foaie de calc...