| Adrian_Rosca_2000 a întrebat:

Ce nume as putea pune la un catelus mic care face parte dintr-o rasa care nu creste mare?

9 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Puff,puffy,boc laughing

| frostxtq a răspuns:

Rafi, Rocky, Sparky, Nero, Azorel, Leo, Oscar, Thor (pentru baietei)
Lola, Sasha, Daisy, Linda, Misty, Vicky (pentru fetite)

| LuciWv a răspuns:

Ce zici de : piticu (eu asa l-am numit pe al meu, dar al meu nu prea e "mic")
Hmmm...
Depinde, vrei un nume amuzant cum e la mine piticu cand el e un ditamai dulau, sau ceva obisnuit cum e bombo?
Bombo se numeste cainele verisoarei mele, este bişon.
El ce este?
Catelus sau catelusă?
Catelus: Piticu
Catelusă: Pitica
Astea zic eu.
Poate cineva e mai inspirat decat mine.
Bafta

| maria14142 a răspuns:

Fata:Beti
baiat:Boy laughing

| pirla a răspuns:

Tedy

| Andrey_Andrei_1997 a răspuns:

" Biscuit " laughing

| Dasija a răspuns:

Un nume trebuie sa reflecte personalitatea cainelui si sa i se potriveasca. Daca vrei poti sa iei un nume dintr-un film. Numele trebuie sa iti placa atat tie cat si catelului. Eu am avut o prietena care si-a numit cainele Rexy. Cainelui insa nu i-a placut ideea si de fiecare data cand il stiga nu venea la ea. Cateodata si rodea papucii, usile si isi facea treburile pe covor desi era bine dresat. Asa ca intreaba-l daca ii place numele ales iar el va avea reactii diferite pentu da sau nu. Pentru da va da din coada sau va ciuli urechile bucuros iar pentru nu va marai sau va pleca capul si isi va baga coada intre picioare.

| nicoleta0456 a răspuns:

Piti.Si eu am unul si asa l-am numit