| Fotbalpleyer2016 a întrebat:

Ce pești mai pot cumpara daca in acvariu am deja 2 carasi cometa si unul sanitar?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pui de stiuca, somn pitic, etc.

| KodrutZ a răspuns:

Cit de mare e acvariul in care tii doi carasi? Cit de des schimbi apa? Ce filtru/aerator ai? Carasii au nevoie de MULT spatiu si nu prea se inteleg cu alti pesti. Eu am un caras auriu si doi sanitari (Platydoras costatus) la un acvariu de 60 de litri si cam asta e. Un caras are nevoie de minim 40-50 de litri singur.

| Fotbalpleyer2016 explică:

Acvariul are 54 de litri, Filtrul este tetra easycrystalfilterbox300, iar un dintre carasi urmeaza sa il dau unui prieten