Întrebare recomandată | AnnnaMarrria a întrebat:

Cu ce pot dezinfecta un tarc de caine? Este facut din ciment,si cotet de lemn,am avut acolo un caine(vaccinat si deparazitat) pe care l-am gasit decedat ieri dimineata. De cateva zile nu prea mai manca, mi-e teama sa nu fie vreun virus ceva si sa il contacteze si ceilalti catei ai mei.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cloramina.pui o carpa la nas pentru ca daca insipti aerul din cutie te arde.pui 100 de pastile la 10 litri de apa dar le faramitezi inainte intro carpa ceva pentru ca se dozolva greu.Cloramina costa mult e greu de utilizat dar ucide orice agent pqtogen existent, idiferent cat ar fi el de rezistent! Al doilea e clorul! Cumperi 10 litri de clor ace dala ieftin si stropesti peste tot pe acolo...Daca nu ai bani ai tu niste diluant pe acolo.dai foc dar ai grjia sa nu se extinda. Apropo cainele tau a fost otravit nu a murit de boala. Daca ai un vecin cu care te-ai certat sau pentru simplul fapt ca nu te poate suferi e posibil sa fi dat otrava in carne sau ace in carne. Orice e posibil. Daca cainele era batran sau era el mai bolnav din fire ai 3 metode mai sus.Bafta

| AnnnaMarrria explică (pentru anonim_4396):

Nu era foarte batran. Am luat in considerare si eu metoda otravirii pentru ca am o vecina care nu imi suporta cainii doar pentru ca latra. Si le mai arunca oase, le strang si nu ii las sa manance dar daca le da cand eu dorm sau noaptea....am luat in considerare pentru ca mi s-a parut dubios sa il gasesc asa dimineata, stiu ca un caine care zace trage sa moara dar latra, nu parea bolnav, atat ca nu prea mai manca

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnnnaMarrria):

Mie miau fost otraviti caini de multe ori si am zis sa stau la panda.mi-am chemat un prieten cu masina si am stat o noapte la panda si pe la ora doua noaptea asa vine unu cu niste pungi din astea de hartie cum au americanii si arunca peste gard nu stiu ce bucati de carne am iesit repede si i-am scos toti dintii din gura iar in carnea era plina de ace,, bolduri

| AnnnaMarrria explică (pentru anonim_4396):

Doamne ce oameni fara suflet...cainele ala statea in permanenta acolo, nu avea decat sa o latre..altceva nu.
Multumesc pentruu sfaturi!

| DanyPop2222 a răspuns:

Incearca cu virocid