Întrebare recomandată | Epure_Theo_1996 a întrebat:

Cum dresez un căţel de 5 ani care este obsedat de joacă şi nu respectă comenzile pe care i le dau?
Please, am nevoie de raspunsuri si link-uri care ma ajuta la dresarea cainelui meu!

9 răspunsuri:
| Wenttmann a răspuns:

Mergi la un profesionist

| Diana_Diana_Þ_1992 a răspuns:

E prea tîrziu ca să-l înveţ, deoarece e destul de mare şi nu te va asculta! Ia pe tine să vrea mama să te schimbe, tu o vei asculta? Aşa şi el.

| Epure_Theo_1996 explică (pentru Diana_Diana_Þ_1992):

Stiu ca e tarziu...dar mama nu vrea alt caine. sad

| Diana_Diana_Þ_1992 a răspuns (pentru Epure_Theo_1996):

Eu nu spun să cumperi altul... iubeştel aşa cum este, pentru că să-l dresezi e tîrziu... Cîinii se învaţă de la 4-5luni.Ce rasă este?

| Epure_Theo_1996 explică (pentru Diana_Diana_Þ_1992):

Nu ştiu sigur...

| Diana_Diana_Þ_1992 a răspuns (pentru Epure_Theo_1996):

happy poţi să-l chemi cu vreun biscuit...al meu vine ca fulgerul cînd îl chem dîndui ceva =D mai ales jucăria lui de puş...

| yGamer a răspuns:

E deja prea mare nu poti sa il dresezi

| AlexandruDouaPuncteD a răspuns:

Ani cainesti?laughing(glumeam) Da, un caine sau ori ce animal trebuie dresat de mic al tau are o varsta mare si nu cred ca vei mai reusi sa il dresezidar poti sa iti iei altul si sa incepi de la o varsta "frageda" sa il dresezi sa faca ce vrei tu si ca sa priceapa si mai bine sa ii dai cate o recompensa cand se descurca bine va fi mult mai cooperant.big grin

| Epure_Theo_1996 explică (pentru AlexandruDouaPuncteD):

As fi vrut si eu sa iau altul..nu vrea mama... sad
Poate reusesc cumva sa il dresez...macar sa vina cand il chem