| TanyaTanny a întrebat:

Cum sa am grija de Guzmania?

7 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Ce e ala in primul rand? Ai grija de el cum ai grija de oricare din specia lui. Logic laughing

| TanyaTanny explică (pentru dragosbogdan001):

E o floare inteligentule, ai auzit de google?

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru TanyaTanny):

Nu ma obosesc sa caut pe google la fiecare intrebare. Asta e un lucru care il pot face cei care intreaba, doar daca nu le e lene si vor un raspuns de-a gata. Ai fi putut cauta si tu pe google, iar daca nu gaseai mai exista si alte motoare cautare. Asa, intrebi ca sa caute altii pentru tine. Ai primit un raspuns de pe google de la martzian si asta e un caz fericit, de obicei pe TPU cand pui intrebari din astea te alegi cu o injuratura. Uite ce se gaseste pe google:
https://www.google.ro/......ps?/search
Si deci cand tu preferi sa pui o intrebare pe TPU, desi raspunsul se gaseste pe google, sa nu ceri altora sa caute pe google ca sa stie macar despre ce ai intrebat.

Intr-un cuvant, "inteligent-o, ai auzit de google?"

| TanyaTanny explică (pentru dragosbogdan001):

Desteptule,eu cand iti spuneam de google ma refeream la faptul ca nu trebuia sa-ti bati joc de intrebarea mea si sa-mi spui ca nu stii ce-i aia. Puteai pur si simplu sa cauti sa vezi pentru cultura ta generala(cam sumara apropo) ce e.

| TanyaTanny explică (pentru dragosbogdan001):

A si da am auzit dar, datorita celor spuse pe google era sa raman fara ea.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru TanyaTanny):

laughing Pai pe TPU numai raspunsuri de pe google primesti... Stii ce? Utilizatorii care sunt cat mai noi sau au putina experienta pe TPU, iti raspund cel mai bine si numai daca stiu raspunsul. Inainte sa te increzi intr-un raspuns, uita-te la profilul celui care l-a dat. Totusi nu e neaparat, mai sunt si unii foarte vechi care dau raspunsuri bune.