Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2710362intrebari
Ultimele intrebari
Cupio.ro
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Iul
SATI 236.657AFISARI
103.529VIZITE
85.256V. UNICI
2 Iulie 2009
Anonim intreaba:

Cum sa fac un costum de Halloween?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 22 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 3 Iulie 2009 12:16
    elena a răspuns:
    Da' poate omul pleaca in America sa petreaca Halloween-ul, dati-i un sfat corespunzator, eu iti spun sa iti iei ca accesoriu si un sac pentru daruri...
  • 2 Iulie 2009 10:51
    BUBULINA a răspuns:
  • 2 Iulie 2009 14:03
    Moneyandfame a răspuns:
    "Sarbatoarea" asta nu prea se poarta la noi, dar ma rog, fiecare cu fetisul lui bizar.
  • 2 Iulie 2009 12:47
    Elena321 a răspuns:
    Iti spun eu:
    Capul: un dovleac
    restul corpului: hartie igienica Vor fi uimiti toti(Chiar si eu) ok Bye!
  • 2 Iulie 2009 13:46
    ingerash_1766 a răspuns:
    Este foarte simplu, cautzi ceva materiale sau haine mai vechi, si le modifici dupa imaginatzie... unele costume sunt mai simplu de realizat decat par
  • 2 Iulie 2009 13:46
    ingerash_1766 a răspuns:
    Este foarte simplu,cautzi ceva materiale sau haine mai vechi,si le modifici dupa imaginatzie......unele costume sunt mai simplu de realizat decat par
  • 27 Octombrie 2011 19:04
    GeorgianaGya a răspuns:
    Uite un sfat. ca sa iti faci costum din material este foarte greau, dar in garderoba ta poti gasi multe haine cu care la poti asorta cu diferite accesorii moderne. la halloween poti fi ce vrei daca ai imiaginatie. eu as spune sa te faci printesa. de exemplu pentru a fi printesa trebuie sa iti alegi o rochi de orce culoare, ce roche vrei u si o esarfa de culoarea rochi. pe o masca dai 3 lei nu este mult chiar si mai putin. daca nu ai de unde sa iti cumperi masca pur si simplu ti-o confectonezi din diferite material de exemplu un material roz iti alegi o forma pentru masca ( fluture, piscica. rotunda. inimioara etc.). o bagheta o faci pur si simplu dintr-o scandurica mica si subtire, o pictezi de culoarea rochii si dau cu puton sclipici daca ai daca nu o lasi asa. exista multe posibilotati. bafta in continuare si distractoe placuta daca mai ai nevoie de ceva lasa-mi un mesaj si promit ca iti voi raspunde. bye... fundita?
  • 21 Octombrie 2013 14:38
    larydee a răspuns:
    Iti iei de la magazin
  • 2 Iulie 2009 10:49
    Raspuns anonim:
  • 25 Octombrie 2009 00:54
    Raspuns anonim:
    Cu mana
  • 26 Octombrie 2009 13:34
    Raspuns anonim:
    Mai bine cumperi unul de pe www.costumtematic.ro. Mai ieftin si dragut;)
  • 13 Iunie 2010 13:58
    Raspuns anonim:
    Pai cauti pe net
  • 27 Septembrie 2010 16:06
    Raspuns anonim:
    Cu ce sa te imbraci de halloween
    /
  • 17 Octombrie 2010 11:14
    Raspuns anonim:
    Nu stiubatting eyelashes
  • 23 Octombrie 2010 12:45
    Raspuns anonim:
    Lol frate cum sa faci un costum doar capul dovleaclaughing
  • 25 Octombrie 2010 09:41
    Raspuns anonim:
    O vrajitoare, o bluza neagra o tai in colturi si minecele, un carton in forma de triunghi il dai cu lipici sau cu aracet dintr-un alt carton faci un cerc si il lipesti de coif, in piceoare cizme albe sau negre, pe piceoare colanti sau iegari negri.
  • 28 Octombrie 2010 17:46
    Raspuns anonim:
    Cum sa fac un costum de halloween
  • 27 Octombrie 2012 13:56
    tigrutacrinuta a răspuns:
    Cel mai usor e sa fii zombie:iei niste haine mai vechi, apoi le gauresti, le murdaresti...sau o printesa (daca esti fata):cumperi o richie frumoasa(sau iti alegi cea mai frumoasa rochie din dulapul tau). Mai pui o diadema si gata! Te mai poti costuma intr-un "sura", dar va fi mai greu:cumperi un set (bluza, pantaloni)negru si mai iei un material unde faci o pelerina apoi faci o "manusa" lunga rosie cu unghii false si iata o varietate de costume!
    nu stiu daca merit funda, dar sper ca te-am ajutat happy.
  • 26 Octombrie 2013 17:31
    Rebbee a răspuns:
  • 25 Octombrie 2013 20:37
    Mihalachi_Flavia_1995 a răspuns:
    Pai ia-ti o bluza neagra o fusta daca nu o rochie neagra o matura lunga o palarie de vrajitoare o poti face dintr-un carton cu aracet sau poti so cumperi sper ca te-am ajutat

• 30 Iunie 2013 18:24
    adnana50 a răspuns:
    Pai, eu iti dau un exemplu de vampir :
    Imbracate tot in negru
    Ia un carton, taiel in forma de triunghi si apoi ia un creion si fa un triunghi si decupeaza din nou
    Ia o mantie de culoarea neagra sau rosie si lipeste-o de triunghi
    Fa-ti parul tepos cu gel
    Puneti faina pe toata fata
    Iati manusi albe
    Imprumuta un ruj rosu de la mama ta
    Bagatii triunghiul pe cap
    Si gata costumul! Sper sa - ti fie de ajutor!
  • 30 Octombrie 2012 15:34
    GabryEl_Mihay_1998 a răspuns:
    Da frate iti iei ceva din garderoba si faci minuni cu foarfecawinking