| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa iti faci o voce de star?

Răspuns Câştigător
eileen
| eileen a răspuns:

Daca nu ai voce, te lasi..pentru ca te vei face de ras si nu ai vrea sa fi pusa in rand cu toate matrahutele din show bizz-ul de azi.
Daca in schimb, ai voce si nu ti-o spun doar parintii pentru ca esti odorul lor, iei lectii de canto, te inscrii la o scoala muzicala, iti gasesti un compozitor si iti creezi un stil propriu, nu vrei sa copiezi pe nimeni, fii unic/a.

36 răspunsuri:
| TipulVerde a răspuns:

Mananci praz

| Alexandrinaa a răspuns:

In primul rand, tu trebuie sa fii contienta ca-ti place sa canti, si ca ai talent muzical : ai inclinatie! :X Daca iti place, incearca sa vorbesti cu ai tai, sau singura si du-te la o scoala de muzica, la canto. Acolo vezi in ce masura ti se poate lucra vocea, iar daca iti place si exersezi, prin munca poti ajunge la mari inaltimi incat vei fi uimita cat de mult te poti schimba, cu vointa si ambitie! kiss succes

| kh1ss a răspuns:

Daca nu ai o voce nativa, nu ai nevoie decat de un calculator si un program special.

pupimik
| pupimik a răspuns:

Trebuie sa incepi ore de canto.Cu cat mai repede...cu atat mai bine! Tine-te de ele.Cu putin talent si perseverenta...vei avea o voce de star

| cristi a răspuns:

Daca nu ai voce deloc in principiu este f greu daca nu imposibil sa ajungi sa ai o voce de star dar cu perseverenta si exercitiu poti capata o voce buna dar nu de starwinking, daca ai voce nativ ai sanse...si cu putina sansawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce faci da ai talent in fotbal?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum iti lucrezi vocea acasa?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai o ureche muzicala care sa te pota ajuta sa ai o voce mai buna sau daca nu incearca sa repeti de multe ori o singura muzica care iti place si dupa aia du-te la cursuri de la cursuri de muzica si vezi da ca va spune da, daca ai talent in voce sau nu, nu ai talent in voce succes iti va prinde bine raspunsul meu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ai ureche muzicala dar dk ai o voce buna inspriete la canto si pentru a iti mentine vocea buna mananca miere si ou crud... e un safat folositro nu a dat gresi...DE LA MONA CU MULT DRAG LA CITIOTORI .VA PUP

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananci oua crude in cana.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananci oua crude 3 saptamani dupa aia o saptamana canti in fie care zi cate o piesa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

SAll all cate toate fetele va salut pe toti sunt puya si am sa va invit la concertul meu din 2010 cu intrare gratis sall doamnelor va pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Canta in fiecare zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Voce are toata lumea dar putin stiu sa o foloseasca,

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai urechee muzicala si multee exercitii si in primul rand trebuie sa mergi sa faci ore de canto love struck eu sunt in primul an de canto si e foarte frumos love struck imi place foarte mult sa cant love struck sucCes

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una am voce dar cand am inceput sa cant eram cam pe dinafara dar am facut lectii de canto si acum cant foarte fain. Am un stil propriu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mananci oua crude si faci vocalize

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu sunt o vedeta ca sa ai o voce foarte frumoasa timp de cateva zile trebuie sa repeti sa nu faci nimic in afara sa canti si sa nu mananci inghetata sa nu bei ceva rece sper ca sfarule mele o sa va duca la o voce ca a mea de star va pup

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca ai un calculator cu microfon poti sa-ti creezi o voce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ar fi sa o luam logic, dupa parerea mea ar trebui mai intai sa ai ambitie si sa te implici pentru ca o dorinta nu se poate realiza fara munca, a fi un star nu inseamna sa bati din palme si gata...trebuie sa fi inzestrat si in plus sa depui eforturi mari trebuie sa ai creativitate si sa zici..."Merg inainte indiferent de rezultat"kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai daca ai voce te poti inscrie la scoala de muzica, la canto

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta depinde doar de tine daca gindesti ca te vei face de ris asa o sa fie dar daca te vei gindi invers totul se va intimpla invers

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am avut voce. dar satai asa am mers la un doctor in austria si mi-a spus ca excrementul de gaina este un tratammem frte bun ca sa nu fi afon. mi-a spus sa-l bag in dulceata s-au in ceva de mancat cu care sa nun simti gusul. a trecut o luna de cand am tinut cura.si s-au vazut efecte.la muzica in loc de nota4 am luat10 va rog v sa incercati. face miracole.nici nu ma gandeamca nu voi mai fi afoana. diana din bucuresti, daca doriti sa ma contactati acesta este numarul meu de tel. 0726243069. ceau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ore de canto

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa te nasti cu voce de exemplu eu cant si ma cheama Adelina iar numele de vedeta va fi Adeluca si autograf va dau.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc pentru intrebare. o voce de star se face daca exersezi in fiecare zi
cu plcere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum să am o voce de star

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms eu sunt cantaret

| Laur_Laurentiu_1996 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si cum ai facut sa ai voce

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu personal nu chiar stiu dar voi ma ajutati?