| CostiMiti a întrebat:

Dau Funditaa!
Intrebare? De ce pisiciile negre sunt defavorizate de intreaga lume?

Răspuns Câştigător
| raspunsurilaalee a răspuns:

Si eu am auzit mituri ca pisicile negre aduc ghinion, dar am auzit si ca aduc noroc la casa. Eu am o pisica neagra si e foarte draguta si jucausa. Mereu mi-au placut si de cand o am nu mi-a adus deloc ghinion, ba mi-a adus noroc, un telefon nou rolling on the floor. Si parintii mei o iubesc... Deci nu stiu de ce nu le plac oamenilor

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Datorita zicalei ca pisicile negre aduc ghinion.

| 4StarLight a răspuns:

Pentru că se spune că aduc ghinion,dar este doar un zvon!
Ghinionul și-l face omul cu mâna lui,un pisoi negru nu are nicio vină!
Mie mi-ar plăcea să am o pisică neagră, nu am nicio problemă cu ghinionul pentru că atâta timp cât știu că sunt o persoană norocoasă nimic nu-mi poate demonstra contrariul!
N-am nicio problemă cu această culoare, pisici/motani negri/e eu chiar aș adopta indiferent de culoare, pentru că un iubitor de pisici nu se uită la culoare!
E la fel ca la oameni, interiorul contează! happy

| SebastianGeorgian a răspuns:

Pentru că se spune că pisicile negre sunt "satane" si de aceea sunt mai defavorizat.
Funda?

| alexandru45554 a răspuns:

Cred că poartă ghinion!