| CodreanuC a întrebat:

De ce fetele prefera telefonul, nu laptopul sau pc-ul?

6 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Spre deosebire de PC şi laptop, un telefon îl poţi pune în buzunar sau poşetă şi îl poţi lua oriunde cu tine. Poţi ţine legătura cu alte persoane prin SMS-uri şi apeluri, fără necesitatea internetului. Bine, poţi beneficia şi de internet şi poţi naviga pe diferite site-uri.

| MaliciousDeath a răspuns:

Depinde de interesele si modul de viata al fiecareia, plus ca nu se aplica numai fetelor.Eu de exemplu prefer laptopul.Cine are un mod de viata mai activ, bineinteles ca prefera telefonul.E mic, usor, comunici mai rapid, face poze...stii tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru fete,un telefon micut cu de toate este echivalent cu un obiect de ingrijire pe care il are in poseta.Un obiect pe langa fard, ruj si altele.
Barbatii in schimb sunt mai seriosi, ei vor ceva perfomant, sa joace jocuri mari, vor ceva durabil si bun.

| soloangel01 a răspuns:

Baietii se joaca mai mult pe pc-uri. Ele nu prea au ce face pe PC pentru ca majoritatea stau pe Facebook si pot face asta mai simplu si mai comod de pe telefon.

| ridhimagupta a răspuns:

Telefonul e mic, practic, iti faci rapid swlfie

| spn29 a răspuns:

In plus, telefonul iti mai da si posibilitatea de a trimite mesaje, de a efectua apeluri.