| SnOwKinG a întrebat:

De unde pot cumpara caracatite vii?

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Se pare ca, colegii nu sunt in tema laughing.
Caracatitele se gasesc in tara, au in Bucuresti la Coralis petshop.
Traiesc in acvarii marine de mari dimensiuni, un acvariu marin te duce spre 3000 de euro daca vrei ceva spectaculos si de 200 de litrii acolo.
Dar merita fiecare banutwinking.
Te salut,
Adrian!

4 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Nu poti, fiindca in Romania nu o sa gasesti de vanzare, decat sa te uiti la ele la vreun muzeu.

| Simon_Darius_1999 a răspuns:

Sa sti ca probabil o sa fiu singurul care iti va răspunde la întrebare, dar o caracatita vie traieste 1-2 ani si un acvariu bun costa pe putin 1500 de euro. Caracatitele nu se vand deocamdata in Romania. FUNDA?