| anonim_4396 a întrebat:

Este adevarat ca cainii pot manca pisicile?

9 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Evită cacofonia, nu, prea multe desene.

| Dismally a răspuns:

Se poate, chiar si vulpile mai vaneaza pisici.

| maria14142 a răspuns:

Ca,cainii; acum, revenind la intrebare, nu/foarte putine cazuri!

| Diamantsacru a răspuns:

NICIODATA! Poate doar in desene!

| Diurpaneus a răspuns:

In ciuda marimi lor cainilor le este cam teama de pisici. Ei latra si se reped la pisica, dar in momentul cand ea este incoltita zgarie botul cainelui si acesta fuge. Raspunsul meu foarte rar o ucide dar nu o mananca din cauza blanitei pisicii.

| LaLaura a răspuns (pentru Diurpaneus):

Te contrazic, am vazut multi caini omorand pisici, de obicei omoara in haita, este nevoie doar de un caine ca sa dea startul, sa spunem ca pentru distractie ( dar cainele nu simte distractia, ci este doar pentru instictul de supravietuire sau teritorial), si doar le omoara, nu le mananca, am salvat 3 pisici din dintii cainilor dar altele 2 nu am mai apucat sa le salvez, una a murit in bratele mele.
Cainele nu ucide pisica pentru hrana ( nu are nicio treaba cu blana) ci doar pentru teritoriu cum si in mare parte pisica nu omoara soareci pentru a ii manca, bine, asta daca este hranita de catre stapan, daca nu este hranita, s-ar putea sa manance soareci, cert este ca pisica mea doar ii omoara nu si ii mananca.

| stranger2 a răspuns:

Nu cred, poate doar le omoara, dar de mancat, cu siguranta NU!

| Sapodernac a răspuns:

Doar le omoară și evită cacofonia.

| Shadow2005 a răspuns:

Câinele este un animal minunat. Niciodată nu ar face asta.