| anonim_4396 a întrebat:

Este greu sa cresti caini gen husky sau ciobanesc german la bloc? big grin

10 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Succes sa gasesti asa ceva in jumatatea asta de... aaa... Europa.

| alexandrualind a răspuns:

Este suficient de greu.

| EneCristian a răspuns:

Ciobanesc german e posibil daca il duci des prin parc si face miscare dar husky nu fiindca ei sunt obisnuiti in climat rece si Romania dupa cum vezi nici iarna nu are. Il vei chinui mai mult ii va fi mereu cald asa ca mai bine nu.

| anonim_4396 explică (pentru EneCristian):

Meh...mersi laughing) dar un ciobanesc elvetian ar fi mai greu ca si unul german sau?
si pe de alta parte ce caini ar fi buni pentru apartament? big grin

| EneCristian a răspuns (pentru anonim_4396):

Dintre cei doi recomand german oricum daca ai putea sa le faci un colt al lor sa zicem si cumva sa ii racoresti vara nu o sa ai probleme cu ambele rase atata tot cred ca elvetian e mai greu cu ingrijirea blanii.

| NoFeelings a răspuns:

Buna!

Da,orice caine poate fi tinut la apartament,daca ii oferi condiitiile necesare.

De exemplu,eu am un metis de malinois,si are aproape doi ani,dintre care un an si ceva si l a petrecut la munte,dar acum,daca il scot afara,ii ofer atentie si mancare, ma joc cu el etc, e foarte linistit si la bloc.

Cu atat mai bine sa ii iei cand e pui, pentru a il obisnui.

Nu uita, trei plimbari pe zi de o jumatatea de ora/o orawinking

| MihaiEminescu666 a răspuns:

Cam da. laughing Au nevoie de mult loc in care sa se manifeste, iar asta ar insemna ca trebuie sa ii scoti pe afara de foarte multe ori.

| AlinaMova a răspuns:

Da,este.Daca ai un apartament mai mic nu se va acomoda si va face numai prostii, ca de exemplu sa roada tot prin casa si sa se plictiteasca. Daca ai un apartament ceva mai mare, nu ar fi o misiune imposibila. Funda?

| panther2013 a răspuns:

Pentru apartamente sunt recomandati de talie mica/medie
Exemplu:
Bichon
Pichinez
Cocker
Totusi un ciobanesc german sau un husky sunt caini de talie mare, ii chinui daca incerci sa il cresti la bloc, desigur cat timp e pui e ok da gandeste-te ca se mareste, atat ciobanescul german cat si husky-ul au nevoie de spatiu pentru miscare, intr-un apartament slabe sanse.
Totusi daca iti doresti un caine pentru a il tine la apartament iti recomand ceva de talie mica/medie nu talie mare.

| Den297 a răspuns:

Da deoarefe sunt caini de talie mare depinde de tine