| adrianpintean a întrebat:

Femela perus face oua fara mascul.Ce sa fac? Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este nicio problema, atat doar ca ouale nefiind fecundate, clar ca nu vor iesi pui.
Poti sa i le iei si sa le arunci.
Ai grija sa aiba o alimentatie corespunzatoare si in special sa aiba calciu.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si asta cum mai e?

| Green66 a răspuns:

Sună televiziunile, asta e o minune Dumnezeiască oh go on

| Talmacel_Alexia_1999 a răspuns:

Perusii fac de obicei cu masculii oua dar daca nu aveai mascul nici înainte si nu s-a imperecheat cu niciunu asta înseamnă ca s-a întâmplat ceva si trebuie dus la veterinar sa vada ce se întâmplă. Trebuie sa ii povestesti totul iar el/ea o sa se uite la papagal si o sa vada ce se întâmplă.
Daca nu ti-a dat un răspuns tocmai bun sau nu a stiut du-l la mai multe cabineturi veterinare.
Sper ca ți-am dos de folos happy!
Funda?winking

| Expressions a răspuns:

Invata sa formulezi o intrebare logica.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Expressions):

Ce nu ție clar? Dacă nu știi nu răspunde! Eu am priceput întrebarea.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mama dar ce greu iti e sa ii spui sa se duca la veterinar ca pune intrebari aiurea la unii care nu au ce sa ii faca, nici daca ar stii. Greu de zis "Du-te la veterinar!". Ce-i drept mai e si vina celui care a pus intrebarea ca nu gandeste logic, ce rost are sa mai puna cineva o intrebare despre animalul sau daca stie dinainte ca tot la veterinar ajunge.

| anonim_4396 a răspuns (pentru dragosbogdan001):

De unde știi tu că se ajunge la veterinar? Omule, aici dacă o întrebare ți se pare stupidă sau nu știi răspunsul o ignori. În acest moment mă mir că n-ai spus să facă omletă cu ouălele. Gata, încheiem subiectul. Cineva aici caută un răspuns, nu avioane.

| dragosbogdan001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca animalul tau face oua fara mascul, eu zic ca e logic ca te duci la veterinar, nu pui o intrebare pe TPU laughing