| Ramona000 a întrebat:

Funda Funda repede funda funda funda ) Din ce port și-a început Titanicul călătoria? 2) Titanicul a avut două nave gemene. 3) Cât costa un bilet la clasa I pe Titanic? 4) Mai este vreunul dintre supraviețuitorii Titanicului în viața astăzi? 5) Care este numele căpitanului Titanicului? 6) Câte bărci de salvare se aflau la bordul Titanicului? 7) Câți pasageri se aflau la bordul Titanicului? 8) Filmul Titanic este încă filmul cu cele mai mari încasări din istoria cinematografiei. 9) Care este numele de familie al lui Rose, protagonista filmului Titanic? \ 10) Care este numele celei mai faimoase melodii de pe de pe coloana sonoră a filmului Titanic (scuze de categorie)

9 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Portsmouth. Brittania. 25 de lire. Nu. N/A. 30. 1500. Nu. O'Donnell. Dido - I will go down with this ship.

| Alessya90 a răspuns:

10. My heart will go on

| WhiteTiger a răspuns:

1) Southampton, UK
2)Probabil ca asemanatoare dar gemene nu cred.
3)Destul de mult avand in vedere ca numai oamenii foarte, foarte bogati se imbarcau la clasa I
4)Ultimul supravietuitor a murit anul trecut (2011)
5)Edward John Smith
6)20 de barci:fiecare barca putea tine 65 de oameni
7)2, 223
8)Da, din cate imi amintesc eu
9)Numele intreg: Rose DeWitt Bukater
10)Celine Dion - my heart will go on
Sper ca te-am ajutat