| Miru_Miruna_1994 a întrebat:

Heei... azi am gasit cu mama mea 2 catelusi care au fost abandonati (cred ca au o luna si 1-2 saptamani) si i.am luat acasa. Dar mama vrea sa ii dam spre adoptie dar eu m.am atasat deja de ei. Cum sa o conving sa pastrez MACAR unul dintre ei?

5 răspunsuri:
| iSwag a răspuns:

Nu stiu... roag-o frumos, poate o sa mearga.

| Kosmonaut98 a răspuns:

Incearca sa ii promiti ca o sa inveti mai bine la scoala, ca o sa ai tu grija de el, si ca ai nevoie de un prieten blanos...laughing

| Miru_Miruna_1994 explică (pentru Kosmonaut98):

Mai am inca un caine care are 2 ani

| Dumitrache_Mara_1995 a răspuns:

Pai...Ii poti spune ca-i iubesti prea mult ca sa te desparti de ei. Daca nu merge nici asa nici cu plasul(Adica sa spui plangand :Mami nu poti sa-i dai fara decizia mea sau fara a ma intreba!)atunci spune-i o PROMISIUNE care sa o convinga.
Sper ca te-am ajutat!

| Diana163 a răspuns:

Heihappyspune.i ca vei avea grija de el si ca nu va fi nevoie sa ii faca ea curat pentru ca te vei ocupa tu de tot. vorbeste si cu tatal tau daca e mai indulgent si mai ales daca ii plac animalele.