| Sashavalentine a întrebat:

Hei :3. Cum imi pot dezvolta imaginatia? Mai bine zis cum pot pune pe foaie ce am in cap? Am multe idei dar cand incerc sa desenez pe foaie din imaginatie, ei. nu imi iese chiar varza, dar nu iese cum vreau eu. Cand desenez dupa o poza imi iese chiar foarte bine. :3. Desenez anime.

3 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

In cazul tau, prin antrenament.

| SilverF8ith a răspuns:

Poftin suna foarte interesat merita incercat http://www.wikihow.com/......nd-Thought

| DevidALex a răspuns:

Buna,pai Imaginatia vine de la sine,Cu totii avem ideeii,mii de ideii in cap,Asa ca cand ai chef,si ideii,alege una,pune-o pe foaie de acolo elaboreaza,ai sa vezi cum ideea ti se va dezvolta de la sine,La inceput e ok sa nu iti iasa cum vrei tu,dar dupa ce te obisnuiesti, iti va iesi si asa cum iti place, cu timpul te poti perfectiona,
E o melodie, Emile Sande - Read All About it, partea 3, Tipa spune la un momen-dat,eu iti traduc acum,si anume ca " Ti ai pierdut o viata intreaga blocat in tacere,fiindu-ti frica ca vei spune ceva gresit,Daca nimeni nu aude,atunci cum vom intelege melodia ta?"
Ideea e ca,partea asta ti se potriveste,Nu iti fie frica ca vei desena ceva gresit,pune pe hartie tot ce ai in cap,elaboreaza,incearca,incearca, cu timpul te vei perfectiona, E important sa iti placa ceea ce faci si sa nu te dai batut/a la prima ratare/greseala.
Apropo doar din nickul tau, si faptul ca iti place sa desenezi, reiese ca ceea ce vrei tu sa desenezi sunt anime tongue
Bafta! laughing