| TanyaTanny a întrebat:

Hei! Acum vreo 4-5 luni mi-am luat de la un magazin un lucky bamboo.Cand l-am luat parea sanatos dar nu avea radacini inca.Am avut grija de el, intr-e timp a dat si niste radacinute dar de 2-3 saptamani nu stiu ce are.Inccepe sa se ingalbeneasca ca si cum s-ar usca.M-am uitaat pe internet dar,multi habar nu au cum sa aiba grija de asa ceva si scriu doar aberatii. Va rog spuneti-mi ce sa fac sa isi revina si cum sa-l ingrijesc(cand trebuie sa-li schimb apa,de cata lumina are nevoie,temperatura, umiditatea etc)Multumesc anticipat! -

1 răspuns:
| Mary_Maria_1990 a răspuns:

Nu trebuie sa fie batut direct de soare, trebuie sa stea la lumina si aer curat... temperatura intre 15-20 C° si trebuie sa vezi in ce il tii... daca ii preseaza radacinile moare...recomand intr-o sticla de plastic si apa cam la 4 zile